Przeskocz nawigację

Polygamia, agorowy serwis o grach konsolowych, zamieścił stworzony przez wydawców gier komputerowych ranking najbardziej wpływowych dziennikarzy w naszym środowisku. Jestem na czwartym miejscu, miło, ale do rankingu podchodzę z umiarkowanym podnieceniem: gdyby oceniali czytelnicy, cieszyłbym się bardziej.

Ale i samo zestawienie wyglądałoby pewnie inaczej: to jednak zupełnie inne kryteria. Nie sądzę na przykład, żeby moje zdanie miało większą moc, niż, choćby, chłopaków z PSX Extreme’a, których w ogóle tam nie ma. Wszyscy mamy, zresztą, zupełnie inną grupę, do której piszemy: kiedy dałem Neo Plus swój pierwszy gościnny tekst (jakiś rok temu), czytelnicy na forum byli przekonani, że to mój debiut w prasie. Takie właśnie momenty sprawiają, że człowiek nabiera trochę pokory: my, piszący, uważamy, że kupujący gazety zwracają uwagę na nasze ksywki i zapamiętują je od razu. E-e. Tylko tam, gdzie dana osoba jest promowana wyjątkowo mocno.

Komputer Świat GRY nie tworzy na przykład w ogóle gwiazd, twarzy swojego tytułu. CD-Action ma Smugglera, Neo – Gulasha, PSXE – choćby Koso albo HIV-a. Zresztą, to nie są raczej działania zorganizowane, mam raczej wrażenie, że to oddolna, osobista inicjatywa każdego z nich. Potwierdzeniem tezy jest zwycięzca rankingu PR-owców, Tymon. Kompletnie nieobecny w internecie i poza ramkami z tytułem.

Tak czy inaczej, dziękuję za głosy i gratuluję wszystkim wyróżnionym. Za rok będzie pewnie inaczej, wiele osób będzie w zupełnie innych miejscach. O szczegółach, mam nadzieję, dam znać Wam google’owi wkrótce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: